Październik 1993 roku. Od sześciu tygodni elitarne oddziały wojsk amerykańskich przebywają w Somalii w ramach misji pokojowej ONZ. Ich celem jest odsunięcie od władzy Mohameda Farraha Aidida. Na niedzielę 3-go października zostaje zaplanowana kolejna rutynowa akcja. Oddziały Delta Force, Army Rangers i 160 SOAR mają pojmać dwóch doradców politycznych dyktatora. Po rozpoczęciu misji wydaje się, że wszyscy mieszkańcy Mogadiszu chwytają za broń przeciwko Amerykanom, przemieniając miasto w śmiertelnie niebezpieczne pole walki. Kiedy dwa helikoptery typu UH-60 Black Hawk zostają zestrzelone, zadanie zmienia się w wyścig z czasem, którego stawką jest uratowanie ocalałych członków załóg, a w końcu także żołnierzy będących na ziemi.

Reklama




















Film bardzo dobrze nakręcony i kiedyś jak byłem nieświadomy to był zajebisty ale teraz już nie jest bo żal mi tych chłopaków, którzy zginęli dla żadnej idei tylko dla polityków. ONZ i Czerwony Krzyż i ci „wataszkowie” to wielka, światowa pralnia pieniędzy zwykłego podatnika, który wspiera bo uważa to za słuszne. Ile kosztuje reklama Czerwonego Krzyża w BBC albo CNN? Miliony a co z reklamami w innych krajach? Wiec MILIARDY rocznie. Wielka gra rządów tylko szkoda, że giną mężowie, ojcowie i synowie w tysiące cywilów…….